FC Barcelona Masaüstü Resimleri

FC Barcelona Masaüstü Resimleri

Dünyanın en büyük futbol klüplerinden biri olan ve son yıllarda kupalara ambargo koyan, İspanyol devi FC Barcelona‘nın yüksek kaliteli masaüstü resimleri.

FC Barcelona Hakkında [Resimleri]

Futbol Club Barcelona (kısaca FC Barcelona ya da Barça) İspanya’nın Katalonya özerk bölgesindeki Barcelona kentinde bulunan futbol takımı. 1899 yılında, Joan Gamper önderliğinde, İsvçreli, İngiliz ve İspanyol bir grup tarafından kurulmuştur. Katalan bölgesini temsil eden kulübün sloganı “Més que un club” (bir kulüpten daha fazlası) cümlesidir. Barça marşı ise, Josep Maria Espinàs tarafından bestelenen El Cant del Barça dir.

Barcelona, La Liga’dan düşmeyen üç kulüpten bir olup, Real Madrid ile beraber İspanyol futbolunun en başarılı temsilcileridirler. 1928′de İspanyol profesyonel futbol ligi La Liga’nın on kurucu üyesinden biri olan kulüp, 1929′da ligin ilk şampiyonu olmuştur. İspanya ‘da yirmi La Liga şampiyonluğu, yirmi beş İspanya Kupası, sekiz İspanya Süper Kupası, dört Eva Duarte Kupası ve iki Lig Kupası şampiyonluğu bulunmaktadır. Avrupa en başarılı kulüpleri arasında yer alan Barça ‘nın 11′i Avrupa kupalarında olmak üzere, 15 uluslararası kupası bulunmaktadır. 4 Şampiyonlar Ligi, 4 Kupa Galipleri Kupası, 3 Fuar Şehirleri Kupası (günümüzdeki adıyla Avrupa Ligi), 3 UEFA Süper Kupa ve 1 Dünya Kulüpler Kupası ‘nı müzesinde bulundurmaktadır. 1955 yılından beri, her sene Avrupa arenasında mücadele etmektedir.

Futbol takımı 2009 yılında mücadele ettiği 6 turnuvada da şampiyon olarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Takım 2009 yılında Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupa, La Liga, İspanya Kral Kupası, İspanya Süper Kupası ve FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda şampiyonluğa ulaşmıştır. Kulübün stadyumu Camp Nou’dur ve taraftarlarına Culés denir, diğer ad ise Ultras Barça’dır. Kulübün taraftarları arasında, İspanya’nın şu anki başbakanı José Luis Rodríguez Zapatero da vardır.

FC Barcelona bünyesinde bir yedek futbol takımı (FC Barcelona B) ve bir genç futbol takımı (FC Barcelona C) da vardır. Bunlar dışında, kulübe ait profesyonel basketbol, hentbol, futsal ve patenli hokey takımları vardır.

kaynak: wikipedia

(FC Barcelona’nın yüksek kaliteli masaüstü resimleri üzerlerine tıklanarak daha iyi gözlemlenebilir.)

FC Barcelona Masaüstü Resimleri Kısa Adres: http://www.resimlerii.net/?p=4654

 

Benzer Resimler

Bir Cevap Yazın

Takip Etmeyi Unutmayın!